ÇÖZÜMLERİMİZ

BMC Security

BMC Security, IBM Mainframe (z/OS) dünyasında 30 yıldan uzun tecrübeye sahip uzmanların oluşturduğu bir firma. Firmanın odaklandığı alan Mainframe güvenliği.

BMC Security’in temel faaliyet alanı, kurulu SystemZ ortamlarında, risk ve güvenlik açıklarına odaklı analiz çalışmaları yapmak, süreklilik ve olağanüstü durum kurtarmaya yönelik önerilerle kurumlardaki Z ortamlarının olgunluk seviyesini arttırmak.

BMC Security çalışmalarında, kurumda değerlendirme çalışması sonucunu paylaşmaktan fazlasını yapıyor. Uzmanlıkları sayesinde kuruma etki edebilecekler olası riskler detaylı olarak raporlanır ve nasıl giderilebileceğinin teknik detayları da aktarılır.

Genel olarak kurumlar bilgi güvenli olgunluk seviyesini değerlendirirken, Mainframe’ler Internet’e açık olmadığı, legacy olduğu, OS farklı olduğu için çoğu zaman assessment kapsamında yer almıyorlar. Bununla birlikte bu “hardening” seviyesinin iyi olduğu anlamına gelmiyor. BMC Security bu alanda hizmet sağlayan neredeyse tek firma konumunda; CICS, DB2, zLinux ve tüm started task’lerle ilgli SystemZ üzerinde risk ve vulnerability açısından değerlendiriyor.

BMC Security bilgi güvenliği operasyonlarına destek sağlayabilecek odaklı bir ürün portföyüne de sahip. Acil durum operasyonu, şifre yönetimi, Racf GUI gibi ürünleriyle mevcut Z ortamlarında hayatı kolaylaştıran ya da ek güvenlik sağlayan ürünleri mevcut.