ÇÖZÜMLERİMİZ

Cyberbit

Cyberbit – Cyber Range siber saldırı tatbikat ve simulasyon çözümü. Cyberbit firması siber güvenlik alanında SOC (Security Operations Center), OT (operasyonel teknolojiler) güvenliği ve siber saldırı tatbikat / simulasyon türü ürünler sunan bir firma.

Cyber Range tatbikat ve simulasyon platformu kurumları teorik eğitimlerin bir adım ilerisine taşıyor ve siber saldırının gerçekleştiği o kritik anda kurumun hazır durumda olmasını hedefliyor. Cyberbit Cyber Range platformunun diğer eğitim platformlarından en büyük farkı pratik (hands-on) eğitim tarafının ağır basıyor olması.

Teorik eğitimler gerçek saldırılara karşı kurumları hazırlamak konusunda yetersiz kalıyor. Red vs Blue team egzersizleri değerli olmakla birlikte gerçek bir saldırının yerini hiçbir zaman tutamıyorlar. Gerçek saldırılara yakın bir hizmet almak istediğinizdeyse ilgili danışmanları kuruma getirmek bir hayli maliyetli ve zahmetli olabiliyor.

Buna ek olarak eğitimler genelde çok fazla ürün, araç ve marka odaklı oluyorlar. Bu eğitimler belli başlı araçların nasıl kullanılacağı konusunda katkı sağlarken iletişim ve baskı altında performans gibi kritik yetenekleri göz ardı ediyor.

Cyberbit Cyber Range Simulator platformu dört farklı bileşenden oluşuyor:

  • Gerçek dünyaya çok yakın bir ağ (Kurumsal ağınızı mimik eden)
  • Gerçek saldırı senaryoları; gerçek senaryolara dayanan (tek kişilik veya takım halinde) otomatik simulasyonlar
  • Gerçek araçlar; modern bir SOC’ta bulunan pazar lideri araçlar
  • Çoklu roller (Tier-1 analist, Tier-2 analist, SOC manager…vb) ve kullanım alanları; bir saldırı seansına hızlıca başlayıp derin eğitim sağlama ve akabinde debrief modülleri

Cyberbit Range çalışanlarınızın bir siber saldırıyı gerçek bir siber saldırı gerçekleşmeden yaşamasını sağlar. Böylece, simülasyonlar sayesinde SoC ekibinin simülasyonda aldığı aksiyonları da izler ve hem zamanlama hem de doğruluk açısından ölçümleyerek gelişimi kaydeder.