BLOG

Türkiye Entegratör Firmalar Siber Güvenlik Risk İncelemesi (Kasım 2023)

Yayınlanma Tarihi

Kasım 22, 2023

Paylaş

Bu çalışmada, Security Scorecard platformunu kullanarak, Türkiye’de faaliyet gösteren 14
teknoloji entegratörü şirketin siber güvenlik olgunluk düzeylerini inceledik. Elde ettiğimiz
detaylı bulguları analiz ederek, ülkemiz entegratörlerinin siber güvenlik konusundaki genel
hazır olma durumlarını ortaya koyan özet bir değerlendirme oluşturduk.

Entegratörler, genel anlamda birbirinden farklı sistemlerin, ürünlerin veya hizmetlerin beraber çalışabilir hale getirilmesi için entegrasyon çalışmaları yapan şirketlerdir. Forcerta olarak Türkiye temsilcisi olduğumuz Security Scorecard, kurumsal siber güvenliğin genel durumunu izleyen ve puanlayan bir platformdur. Özetle, bir hacker gözüyle kurumun ve tedarikçilerinin dijital ayak izlerinden siber güvenlik risklerini tespit ederek iyileştirme için aksiyonlar önerir. Çalışmaya konu entegratörler için seçilmiş olan şirketler, finansal ve dijital altyapıları birbirine yakın, sektörlerinin öncü kuruluşlarıdır.

Modern iş dünyasında dijital dönüşüm, şirketlere iş süreçlerini hızlandırma ve müşteri hizmetlerini iyileştirme fırsatı sunarken, bu sürecin getirdiği siber güvenlik zorlukları da göz ardı edilemez. Özellikle entegratör firmalar gibi teknoloji odaklı şirketler, siber suçluların hedefi olabilmekte ve bu durum siber güvenlik önlemlerinin önemini artırmaktadır.

Türkiye’deki Entegratör Firmaların Siber Güvenlik Risk Analizi

Bu çalışmamızda, Türkiye’deki önde gelen 14 entegratör firmasının siber güvenlik risklerini ve bu risklere karşı olan hazırlık düzeylerini detaylı bir şekilde inceledik. Security Scorecard platformunu kullanarak elde ettiğimiz verileri analiz ederek, bu şirketlerin siber güvenlik konusunda genel hazır olma durumlarını ortaya koyduk.

Çalışmamız, Türkiye’deki entegratör firmaların siber güvenlik alanında gelişime açık olduğunu göstermektedir. Analizlerimiz, özellikle ağ, uç nokta ve uygulama güvenliği gibi kritik alanlarda iyileştirmelerin önemine işaret etmektedir.

Kurumunuzun ve kurumunuza ürün ve hizmet sağlayan 3.tarafların siber güvenlik risklerini yönetmek istiyorsanız, formumuzu doldurarak Forcera TRiM hizmetimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Entegratör Firmalar Siber Güvenlik Risk Raporunu indirin:

Siz de şirketiniz ve sektörünüzle ilgili siber güvenlik risklerinizi öğrenmek ve yaptığımız “Sektörel Siber Güvenlik Risk Raporu”na erişmek isterseniz aşağıdaki formu doldurarak erişebilirsiniz.