BLOG

Türkiye Sektörel Siber Güvenlik Risk İncelemesi 2023

Yayınlanma Tarihi

Kasım 29, 2023

Paylaş

Bu kapsamlı raporda, Forcerta olarak Türkiye’de faaliyet gösteren 50 seçkin şirketin siber güvenlik performanslarını, Security Scorecard platformu ile detaylı bir analizini yaptık. Bu çalışma, sektörel bazda çeşitlilik gösteren kuruluşların dijital güvenlik durumlarını derinlemesine incelerken, siber güvenlik konusunda genel bir farkındalık ve bilinç seviyesini ortaya koymaktadır. 

Analizimiz, özellikle kritik öneme sahip olan, ağ güvenliği, uç nokta koruması ve uygulama güvenliği gibi alanlarda iyileştirmelerin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Rapor, siber güvenlik stratejilerinin sadece mevcut tehditlere tepki vermekten öte, gelecekteki riskleri proaktif bir şekilde ele alacak şekilde geliştirilmesi gerektiğinin altını çizmektedir. Bu bağlamda, kuruluşların risk yönetimi ve siber güvenlik olgunluğunu artırma yolunda stratejik adımlar atması büyük önem arz etmektedir.

Türkiye Sektörel Siber Güvenlik Risk Haritası

Hazırladığımız bu rapor, Türkiye’deki firmalar için siber güvenlik risklerini kapsamlı bir şekilde değerlendirme ve bu alanda gelişim için yol gösterici olma amacı taşımaktadır. Şirketler, Forcerta tarafından sunulan formu doldurarak “Sektörel Siber Güvenlik Risk Raporu”na erişim sağlayabilir ve kendi siber güvenlik durumlarını daha iyi anlayabilirler. Bu rapor, siber güvenlik alanında derinlemesine bir bilgi ve farkındalık yaratmayı hedeflemekte, şirketlerin bu kritik alanda kendilerini sürekli geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Kurumunuzun ve kurumunuza ürün ve hizmet sağlayan 3.tarafların siber güvenlik risklerini yönetmek istiyorsanız, formumuzu doldurarak Forcera TRiM hizmetimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Sektörel Siber Güvenlik Risk Raporunu indirin:

Siz de, şirketiniz ve sektörünüzle ilgili siber güvenlik risklerinizi öğrenmek için “Sektörel Siber Güvenlik Risk Raporu’na, aşağıdaki formu doldurarak erişebilirsiniz.