BLOG

Uluslararası Havayolu Şirketleri Siber Güvenlik Risk İncelemesi 2023

Yayınlanma Tarihi

Ocak 24, 2024

Paylaş

Modern iş dünyasında dijital dönüşüm, havayolu şirketlerine iş süreçlerini hızlandırma ve müşteri hizmetlerini iyileştirme fırsatı sunarken, bu sürecin getirdiği siber güvenlik zorlukları da göz ardı edilemez. Özellikle geniş bir müşteri ağına sahip olan havayolu şirketleri, siber suçluların hedefi olabilmekte ve bu durum siber güvenlik önlemlerinin önemini artırmaktadır.

Bu çalışmamızda, Uluslararası faaliyet gösteren, 16 havayolu şirketinin siber güvenlik risklerini ve bu risklere karşı olan hazırlık düzeylerini detaylı bir şekilde inceledik. Security Scorecard platformunu kullanarak elde ettiğimiz verileri analiz ederek, bu şirketlerin siber güvenlik konusunda genel hazır bulunuşluk durumlarını ortaya koyduk. 

Havayolu Şirketleri Siber Güvenlik Risk İncelemesi Havayolu Şirketleri Siber Güvenlik Risk İncelemesi 

Havayolu Şirketleri Siber Güvenlik Risk İncelemesi

Çalışmamız, global havayolu şirketlerinin siber güvenlik alanında gelişime açık olduğunu göstermektedir. Analizlerimiz, özellikle ağ güvenliği, alan adı servisi sağlığı, yamalama sıklığı, uç nokta güvenliği, IP itibarı ve uygulama güvenliği gibi kritik alanlarda iyileştirmelerin önemine işaret etmektedir.

Önde Gelen Global Havayolu Şirketlerinin Siber Güvenlik Risk Raporunu İndirin:

Siz de şirketiniz ve sektörünüzle ilgili siber güvenlik risklerinizi öğrenmek ve yaptığımız Sektörel Siber Güvenlik Risk Raporu’na erişmek isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Formu göndermeniz sonrası rapora yönlendirileceksiniz